Зігрітися у міжсезоння та взимку, створити у будинку чи комерційному приміщенні комфортні умови перебування допоможе альтернативне обладнання обігріву. Достатньо врахувати кілька рекомендацій, як вибрати електричний обігрівач та насолоджуватися ефективністю його роботи.
Пристрої обігріву цієї категорії не вимагають підведення теплоносія, укладання труб по периметру приміщення, створення дорогих проектів як при облаштуванні систем автономного газового опалення. Прилади працюють від мережі, можуть бути як додатковим, і основним джерелом теплової енергії. Їхні переваги очевидні:
- універсальність;
- легкість встановлення та експлуатації;
- мобільність;
- ефективність.
Вибираючи обігрівач, варто звернути увагу на його потужність. У загальному випадку потужність обігрівача береться в розрахунку 1 кВт на 10 кв.м при висоті стель 3 метри в приміщенні, що повністю не опалюється. Якщо Вам потрібен обігрівач як додаткове джерело тепла, тоді і потужність агрегату підбирається в залежності від того, яку різницю температур необхідно компенсувати.
Так само не варто забувати і про ряд інших факторів: кількість вікон, їх розмір і розташування, вид скління, матеріал і товщина зовнішніх стін, конструкція перекриття (особливо підлоги для першого поверху та стелі для верхнього).
Принцип роботи
Електричний домашній обігрівач трансформує електроенергію в тепло кількома способами:
1. Конвекція. Принцип заснований на фізичних законах перемішування потоків повітря різної щільності – теплі маси стають легшими, піднімаються вгору, холодні, навпаки, опускаються вниз. Так працюють звичайні радіатори централізованого опалення. Їхні електричні аналоги - конвектори, масляні обігрівачі, нагрівальні панелі.
2. Теплова вентиляція Повітряні маси зазнають примусової циркуляції. Пристрої обігріву обов'язково містять у конструкції нагрівачі та вентилятори. Принцип реалізований у стаціонарних та мобільних тепловентиляторах («дуйках»), теплових завісах.
3. Передача тепла довгохвильовим (інфрачервоним) випромінюванням. Такий обігрівач нагріває предмети інтер'єру, а вже від них тепло побічно прогріває повітря. Раціональність цього виправдана прямим впливом (нагріває відразу користувача, а чи не всі повітряні маси у приміщенні).
Чи вигідне застосування масляних радіаторів
Вибрати електричний обігрівач цієї категорії можна для допоміжного обігріву приміщень із централізованим опаленням. Для використання як основне джерело теплової енергії потрібно кілька пристроїв. На відміну від конвекторів, радіатори масляного типу споживають на 20-30% більше електроенергії, їм потрібно більше часу на вихід у потрібний температурний режим роботи. Чи виправдані ці витрати?
Сучасні виробники укомплектовують обігрівачі масляного типу вбудованими вентиляторами. Пристрої розігріваються довше, але швидко нагнітають необхідну температуру за рахунок постійної циркуляції повітря. Ці радіатори довше зберігають тепло після вимкнення.
Якщо в будинку є діти, слід купити обігрівач масляного типу в захисному кожусі, адже поверхня, що нагрівається, може розжаритися до 85°С.
Виборче обігрів
Для найшвидшого нагріву сучасні виробники пропонують вибрати електричний обігрівач променевого типу. Інфрачервоне обладнання не розсіює тепло у просторі, а передає його на потрібний об'єкт. Вся теплова енергія без втрат потрапляє на поверхні, що обігріваються, в тому числі і на користувачів. Тепло не поглинається повітрям, не зміщується у верхню частину простору, людина відчуває більше комфорту навіть за відносно низького фону.
Як джерела енергії в устаткуванні використовуються лампи ІЧ-випромінювання. З такими пристроями легко облаштувати систему опалення виборчого типу – у різних частинах приміщення встановлювати потрібний температурний режим. Але варто пам'ятати, що зони, куди не потрапляють інфрачервоні промені, залишаються холодними, а щоб повноцінно обігріти периметр навіть однієї кімнати, знадобиться кілька приладів (дороге рішення).
При виборі ік-обігрівача важливо врахувати потужність випромінювання. Це убереже від ризику перегріву. При встановленні варто брати до уваги відстань від нагрівального елемента до голови користувача. Якщо обладнання використовується в зоні відпочинку, на робочому місці в офісі краще підшукувати моделі з рухомими кронштейнами для зміни положення корпусу.
Коли доречні конвектори
Обладнання представлене у підлоговому та настінному виконанні. Нагрівачі можуть бути стрічкові (відкритого типу або поміщатися у захисні кожухи) або монолітні. Найчастіше це нагрівальні пластини вкриті в корпусі з листового металу.
Холодні повітряні маси надходять через нижні отвори корпус конвектора, нагріваються, виводяться через верхні решітки. Виробникам вдалося підвищити ефективність обігріву за рахунок застосування жалюзі з ухилом донизу - нагрітий потік спрямовується на підлогу, що сприяє більш рівномірному прогріву всього об'єму повітря з миттєво відчутним для користувача результатом. Конвектори здатні забезпечити теплом просторі кімнати.
Правильно підібраний електричний конвектор характеризується КПД близьким до 100%. У ньому тепло походить навіть від нагрітого металевого корпусу. Тепловтрати можуть зростати при використанні настінних модифікацій - частина енергії йде у перекриття стін.
Конвектор швидко виходить на потрібний режим тепловіддачі, але так само швидко і остигає. Він економічний, має триваліший ресурс роботи.
Який обігрівач краще для дому та офісу, скільки пристроїв використовуватиме для основного або допоміжного обігріву – все залежить від особливостей планування, квадратури простору, якості утеплення стін та ваших вимог. Наші фахівці допоможуть вам вибрати електричний обігрівач, розрахувати його потужність, проконсультують щодо умов експлуатації.