Автоматичні вимикачі: призначення, пристрій
Автоматичні вимикачі (автомати) є контактними приладами комутаційного характеру, призначення яких полягає у роз'єднанні та з'єднанні ланцюга електричного струму. Призначенням подібної комутації є захист електричних комунікацій та споживачів енергії від позаштатних режимів роботи (струми перевантажень, коротке замикання ланцюга, зміна вектора електроструму, низька напруга, поява магнітних полів сильних генераторів при аварії тощо).
Крім захисних функцій автомати також вирішують завдання управління мережею. Наприклад, за допомогою описаних апаратів можна відключити локальний ланцюг від мережі живлення у разі загрози короткого замикання. Також можна від'єднати локальний ланцюг, коли до спільної мережі підключаються потужні апарати тощо.
Автоматичний вимикач - це апарат, що включає: електромагнітний розчіплювач (котушка, гвинт регулювання, сердечник, біметалічний елемент), пару клем, дугогасну решітку, пару контактів (стаціонарний і переміщається), ручку управління, штуцер для видалення газу, фіксатор.
Принцип роботи автоматичних вимикачів
При нормальному режимі функціонування мережі описуваний захисний прилад приймає електрострум по кабелю живлення, який підключається до вхідної клеми. Струм слідує через контактну пару, соленоїдну котушку, біметалічний елемент і через вихідну клему потрапляє в загальну мережу.
Якщо в мережі відбувається нештатна ситуація, і показник напруги перевищує регламентне значення напруги автоматичного вимикача, пристрій роз'єднує мережу. Відбувається це так: електрострум з підвищеним значенням напруги проходить через біметалічний елемент, який гріється і деформується. Якщо протягом короткого періоду показник напруги в мережі не знижується, біметалічний елемент взаємодіє з пристроєм роз'єднання, в результаті автомат розмикає ланцюг.
Класифікація приладів
Автоматичні вимикачі поділяються за конструкційним рішенням на:
- зразки, укладені в литі корпуси (сферою використання є комунікації з великим варіюванням сили електроструму);
- зразки повітряні (областю застосування є комунікації з більшими показниками сили струму);
- зразки побутового модульного типу (використовуються у житлових будинках).
Крім того, вироби класифікуються за регламентним періодом відключення (не швидко спрацьовують, швидко спрацьовують), наявністю діелектричного корпусу (універсальні, монтажні) і так далі.
Особливості вибору автоматів
При необхідності встановлення або заміни описуваних апаратів будинку, в майстерні або в гаражі споживач стає перед вибором: де придбати потрібну модель вимикача? Продаж автоматичних вимикачів здійснюється в багатьох торгових точках, їх вартість варіюється в широкому діапазоні, іноді низька ціна виробу здається покупцеві привабливою.
Чинник ціни, безумовно, важливий, але слід не забувати, що автомат, придбаний у сумнівному місці за неадекватно низькою вартістю, не може бути якісним. Монтаж такого апарату не вирішує проблеми безпеки користування мережею електричного струму. А значить, при виникненні позаштатної ситуації, висока ймовірність псування дорогої побутової техніки. Безпека використання електромережі досягається лише за умови встановлення якісного автомата відомої торгової марки.
Де можна купити якісний захисний автоматичний вимикач
Інтернет-магазин Пан Електро (Україна, Київ) співпрацює з перевіреними постачальниками автоматичних вимикачів відомих брендів, каталог нашої продукції представляє зразки таких виробників як IEK, Eaton, Eti Etimat, ABB, Hager та інші. Кожен виріб має супровідну документацію та інструкцію користування. На всі автомати надається гарантія, термін якої залежить від виробника.
Купити автоматичний вимикач у місті Київ можна на складі компанії Пан Електро (вулиця Пшенична, 8). Також можна звернутися до нашого електротехнічного магазину за адресою: вулиця Будівельників, 39. Іногороднім клієнтам товар доставить Нова Пошта.